Kornelia Kondracka

Kornelia Kondracka

Dyplomowana konserwatorka papieru i skóry, miłośniczka kotów, starych gratów (im bardziej zszarganych przez czas, tym większa miłość), trudnych zadań, majsterkowania i dokonywania rzeczy niemożliwych. Do tego muzyk i zapalony wędrowiec. W wolnych chwilach przemierza góry i lasy, na miarę możliwości działa na rzecz ochrony przyrody.


Swoją przygodę z konserwacją zabytków rozpoczęła wraz ze studiami na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2007 roku i z każdym rokiem utwierdzała się w przekonaniu, że to, czym się zajmuje jest nie tylko pracą ale przede wszystkim ogromną pasją. Czemu nie raz dała wyraz, organizując i współorganizując liczne warsztaty i wystawy, między innymi w PAN Bibliotece Kórnickiej, prowadząc wykłady, szkolenia, wreszcie fan page Pimp my Book DeKroust, poświęcony promocji zabytków piśmiennictwa polskiego, starodruków, upowszechnianiu wiedzy z zakresu introligatorstwa, dawnych technik rzemieślniczych związanych z wytwarzaniem książek i oczywiście, konserwacji i restauracji dzieł sztuki.


Wieczna ciekawość i głód wyzwań nieustannie popycha ją do zdobywania wiedzy nie tylko w teorii, lecz głównie w praktyce. Z biciem serca podejmuje się konserwatorskich wyzwań, jednym z nich niewątpliwie był projekt Platformy Cyfrowej.